Keňa

Amboseli – stáda slonov na dohľad od Kilimandžára

0
Slony v parku Amboseli

Národný park Amboseli je jedným z najpopulárnejších prírodných parkov v Keni, resp. v celej Afrike. Za tento stav vďačí najmä veľkým skupinám slonov, ktoré tu voľne žijú a sú najväčšou turistickou atrakciou. Národný park bol založený v roku 1974 a od roku 1991 je súčasťou zoznamu biosférických rezervácií UNESCO.

Okrem toho tu žijú skupiny pôvodných obyvateľov (Masajov), ktorí čakajú pri vjazdoch do parku a kým zariadite vstupné formality, resp. zaplatíte vstupné, vrhnú sa na vaše auto snažiac sa vám predať všetky možné čačky. Vďaka rastúcemu turizmu sa sem presúvajú obyvatelia z ostatných častí krajiny.

Amboseli sa nachádza asi 200 kilometrov na juh od Nairobi, na brehu jazera s rovnakým menom. Rozprestiera sa priamo pri hraniciach s Tanzániou a Kilimandžáro sa nachádza len pár desiatok kilometrov odtiaľto. Z parku je preto veľmi pekný výhľad na túto najvyššiu horu Afriky, ležiacu už na územi Tanzánie. Pokiaľ máte štastie na jasný deň a čistý vzduch, nebudete mať problém ani rozoznať snehovú pokrývku na vrchole hory.

Pri ceste na akékoľvek africké safari si nezabudnite zaobstarať ďalekohľad – bez neho nebude váš zážitok ani polovičný. Aj keď sú zvieratá často veľmi blízko vás, pretože sú na ľudí viacmenej zvyknuté, často sa môže stať, že sa zviera bude nachádzať vo väčšej vzdialenosti na mieste, kam sa auto dostať nemôže.